Alan adları

Profesyonel Alan Adı Hizmetleri

Bir alan adı veya etki alanı internette benzersiz adresidir. Uzantısı .TR alan adını ve en popüler uluslararası alan adlarını bizden alacaksınız. Alan adı kaydı ve geçerliliği, alan adı hizmeti (DNS) hizmetine eklenmesini gerektirir. Abonelikte verilen servisler, gerekli ad servislerini içerir.


Alan Adı Tescili

Otomatik sistemimiz sayesinde, sipariş ettiğiniz alan adı, ödemeyi yaptiktan hemen sonra kayıt altına alınacaktır. Bu şekilde, başka birisinin aynı alan adini almak için zamanı olmaz. Lütfen sipariş verirken, alan adı için bir web barındırma hizmetini de seçmeniz gerektiğini unutmayın.


Alan adı yenileme

Bir alan adı 1, 3 veya 5 yıl süreyle geçerlidir. Yenileme sözleşmemizin bir parçası değildir. Alanadınızın süresi dolmadan 1 ay önce, periyodik olarak bir hatırlatma gönderecek olan otomatik sistemimizle kolayca yenileyebilirsiniz.


Alan adı transferi

Uluslararası com / net / org alan adlarının taşınması her zaman en az 8 gün sürer. Bu minimum bir süredir ve çoğu zaman transfer optimum koşullarda yaklaşık iki hafta sürer. Geçerli alan adı yöneticisi, beş (5) günlük aktarım süresi içinde aktarımı onaylamazsa aktarımlar başarılı olmaz. Transferler bir alan transfer anahtarı (EPP Yetki Kodu) gerektirir ve transfer kilidi etkinleştirilmemelidir. .TR alan adı genellikle her zaman yetkili acenta tarafından günlük olarak taşınır ve eski acentadan alınan bir transfer anahtarı gerektirir.


Alan adı park

Park hizmeti, alanadınızı daha sonra kullanmak üzere ayırmanıza olanak tanır. Henüz bir web sitesine ihtiyaç duyulmayan ancak alan adı rezervasyonu acelesi olan durumlarda park yeri mükemmel bir seçenektir. Ayrıca eski alan adınızı park hizmetine aktarabilirsiniz, bu alan adını tutarken gereksiz sitenin maliyetini düşük tutar. Kaybolduktan sonra, alan adının kurtarılması zor, pahalı veya imkansız olabilir.


DynDns hizmeti

Genellikle evden uzaktayken, ev bilgisayarınıza SSH veya VNC üzerinden bağlamanız gerekir, ancak bu durum çok zordur çünkü evlere gelen internet geniş bantların çoğu zaman zaman değişen dinamik bir IP adresine sahiptir. Bu bazı dinamik DNS servislerini kullanarak atlatılabilir. Buradaki fikir, makinenin IP adresinin değişip değişmediğini periyodik olarak kontrol etmesi ve eğer öyleyse yani değişmişşe, yeni ip adresini tedarikçinin sunucusunda günceller, bu da adresini daha kolay hatırlanan bir etki alanı adına yönlendirir.


Domain Services:

Alan adı tescili

Alan adı yenileme

Alan adı taşınma

Alan adı parkı

Alan adınızı bizimle kaydettirmek kolaydır.

Otomatik sistemimiz sayesinde, sipariş ettiğiniz alan adı, ödemeden hemen sonra kayıt altına alınacaktır. Birden çok alan adını, tek bir web barındırma paketiyleilişkilendirilebilir. Hizmetimizde CNAME, MX, SRV ve TXT kayıtlarını yönetebilirsiniz. Örneğin, Google’ın alanınızı doğrulamasını sağlayan bir Google CNAME kaydı ekleyebilirsiniz. Ayrıca Google posta sunucularını MX kayıtlarına dönüştürebilirsiniz.Gizliliği Koruyun

Bir işletmenin, blogun, web sitesinin ve e-ticaretin temeli internet de iyi bir alan adıdır.


Alan adı yönetimi

Müşteri kontrol panelinden alana adına ait sunucu adreslerini, iletişim bilgilerini değiştirebilirsiniz.


Gizli Maliyet Yok

Herhangi bir gizli maliyet yoktur.


Orijinal Genel TLDs

Yıllık fiyatı

Ülkeye özgü TLD'ler

Yıllık fiyatı